Pályázati felhívás 2009. Nyomtat Email
Írta: Ufószövetség
Tisztelt Tagtárs!

Az Ufószövetség az elmúlt évek gyakorlata alapján a 2009-es évben ismételt pályázati lehetőséggel is segíti tagjai munkáját.

A támogatás elnyeréséhez a szövetséghez tartozó kluboknak és magánszemélyeknek az elnökséghez írásos pályázatot kell benyújtani. (Lásd mellékelt pályázati adatlapon.)

A pályázatnak tartalmaznia kell:

- a benyújtó szervezet nevét, címét, adatait;
- a pályázat megvalósításának időtartamát;
- a pályázat célkitűzéseit, a megvalósítás módját;
- a megvalósításban résztvevők számát, névsorát;
- a rendelkezésre álló anyagi, technikai eszközöket;
- az elnyert összegről való elszámolás időpontját.

A pályázat elbírálásának feltételei:

- a pályázónak a benyújtás időpontjában nem lehet tagdíjhátraléka;
- részletes, mindenre kiterjedő, írásban, határidőre benyújtott pályázati anyag;
- az igényelt összeg a saját költségvetés 50%-át, az Ufószövetség rendelkezésére álló – pályázatban kiírt –, összeg 25%-át nem haladhatja meg;
- három éven belül minden pályázaton elnyert, felvett összeggel elszámolt.

Az Ufószövetség elnöksége a 2009. évben kiemelt figyelmet fordít, illetve előnyben részesíti az alábbi témákhoz benyújtott pályázatokat:

- számítógépes módszerekkel, statisztikai adatokkal, dokumentált megfigyelésekkel alátámasztva elemezni a hazai és nemzetközi ufókutatók, megfigyelők által nyilvánosságra került ufóeseteket, fotó- és videófelvételeket;
- beszerzéssel növelni az egyes ufókutatók, tagszervezetek eszközállományát;
- elősegíteni a hazai klubok esetfeldolgozásait;
- a hazai és nemzetközi ufó-, para- és megmagyarázatlan jelenségek bemutatását szolgáló kongresszusok, konferenciák megszervezése, lebonyolítása;
- elősegíteni a klubok szervezetfejlesztését, tagtoborzását, népszerűsíteni az ufókutatás szükségességét.

A pályázatokat 2009. június 15-ig kell az Ufószövetség elnökségének írásban benyújtani. A beérkezett pályázatokról és az elnyert összegről az elnökség 2009. június 30-ig dönt.

További eredményes kutatómunkát kívánok!

Debrecen, 2009. május 09.

Linszter Árpád